Lepsze harmonogramowanie zadań odpowiedzią na rosnące koszty pracy

Zdaniem przedstawicieli firmy Interflex w polskich firmach jest jeszcze dużo miejsca na innowacje w zakresie planowania i optymalizacji czasu pracy. Rozwiązania niemieckiej firmy mają trafić na rynek jeszcze w tym roku. Obecnie Interflex buduje lokalne kanały partnerskie.

Jeszcze w tym roku firma Interflex chce wprowadzić na polski rynek szereg systemów wspierających zarządzanie zasobami, kontrolę czasu pracy oraz rozwiązania z zakresu kontroli dostępu. Szczególną pozycję w ofercie niemieckiej firmy zajmują jednak rozwiązania wspierające planowanie i optymalizację pracy. "Polska dołącza do krajów dojrzałych, o wyższej kulturze biznesowej. Stopniowo zmienia się również rynek pracy. Koszty pracy nie są tak niskie jak przed kilkoma laty, co przekłada się na upowszechnienie dążeń do podniesienia efektywności wykorzystania czasu pracy" - mówi Michał Lehmann, kierujący działalnością firmy Interflex w regionie Polski i Europy Wschodniej. Według niego na polskim rynku z wyspecjalizowanych rozwiązań wspierających planowanie i zarządzanie pracą zespołów ludzkich korzysta tylko część dużych przedsiębiorstw. Mniejsze firmy używają natomiast najprostszych - i nie zawsze skutecznych - metod planowania pracy. "Kierujemy swoją ofertę do wszystkich przedsiębiorstw, w których problem marnotrawienia czasy pracy jednostki jest dostrzegalny. Firmy muszą mieć świadomość tego, że czas pracy pracowników nie jest wykorzystywany w sposób optymalny" - dodaje Michał Lehmann. Jego zdaniem po wyspecjalizowane rozwiązania wspierające optymalizację czasu pracy w pierwszej kolejności powinny sięgnąć firmy z branży produkcyjnej, logistycznej i budowlanej, a także jednostki służby zdrowia oraz podmioty posiadające własne ośrodki call center.

Polska będzie trzynastym krajem, w którym powstanie sieć partnerska firmy Interflex. "Szczególnie zależy nam na współpracy z firmami, których kompetencje pokrywają się z potrzebami rynków wertykalnych. Poza dostawcami rozwiązań IT do współpracy zapraszamy także firmy wyspecjalizowane w rozwiązaniach i usługach kadrowo-płacowych, a także dostawców usług konsultingowych. Przymierzamy się też do współpracy z dostawcami najbardziej popularnych w Polsce rozwiązań klasy ERP, czyli firmami takimi jak SAP, Oracle, IFS, czy Comarch" - dodaje Michał Lehmann. Według niego obecnie finalizowane są pierwsze umowy partnerskie na polskim rynku. Stale poszerzana ma być również baza lokalnych klientów. "Pierwszymi użytkownikami rozwiązań Interflex na polskim rynku są firmy, które zawarły umowę jeszcze za pośrednictwem niemieckiej centrali. Do ich grona należą m.in. Kaufland, Lence i Deichmann" - podkreśla Michał Lehmann. Koszt typowego, kompleksowego wdrożenia rozwiązań firmy Interflex oscyluje w zakresie 60 - 100 tys. euro. Model licencjonowania uwzględnia m.in. ilość zdefiniowanych w systemie pracowników. Typowy czas wdrożenia poprzedzonego audytem i działaniami zmierzającymi do optymalizacji procesów planowania pracy to ok. 6 mies. Uzupełnieniem systemów wspierających planowanie pracy mają być oferowane przez firmę Interflex systemy kontroli czasu pracy, w tym m.in. systemy kontroli obecności. Równolegle na polskim rynku sprzedawane będą m.in. produkowane w Niemczech systemy fizycznej kontroli dostępu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200